Založ si blog

Slovenskí politici – hanba národa

Pred nedávnom sme si pripomenuli 22 výročie zmeny politického režimu. Už tretie desaťročie si však mnohí kladieme otázku, bola to zmena pozitívna? Túto kacírsku myšlienku by som asi nemal dôvod vysloviť, keby sme po roku 1989 začali žiť v lepšej a spravodlivejšej spoločnosti.  Slováci sú národ, ktorý bojuje za svoje prirodzené práva len vo chvíľach najväčšieho ohrozenia. Aj preto sme dovolili „zástupcom ľudu“  22 rokov ničiť našu spoločnosť vo všetkých jej sférach. Netreba nostalgicky spomínať na staré časy, pretože aj počas nich došlo k veľkým omylom. Je však dobré pripomenúť si, že v novembri 89 sme chceli najmä zmenu v prístupe k človeku, ako slobodnej a  inteligentnej bytosti.

Čoho sme sa však dočkali? Krutosti trhového mechanizmu, bezohľadnosti finančného kapitálu, straty spoločenskej morálky a devastácie ľudskej duše. Prečo? Pretože sme to všetci pripustili a proti všetkým týmto protivenstvám sme od novembra 89 nijako rázne neprotestovali. A keď sme aj protestovali, každý slobodný hlas bol umlčaný mediálnou paľbou žoldnierov novej ideológie, ktorou je konzum. Tam kde je konzum, nemá miesto rozum. A bohužiaľ, ani cit.

Na túto skazu sa z panského vŕšku prizerajú nami volení, a kedysi tiež normálni ľudia. Dnes ich už, zväčša  opovržlivo, nazývame politikmi. Preto vyznieva veľmi falošne každý úsmev, ktorý Vám politici opätujú na predvolebných mítingoch. Každý plagát, kde sa na vás ceria nahodený v chic oblekoch a sľubujú modré z neba je fraškou. Už dve desaťročia nám predvádzajú, že jediný záujem o blaho národa je vlastne záujem o ich peňaženky. Viem, o čom hovorím, mal som tú „česť“ pár rokov pozorovať toto divadlo pomerne zblízka ako politický sympatizant a aktívny komunálny politik. Ak mám byť úprimný, takmer som tomuto diabolskému nutkaniu sám podľahol.

Tieto slová píšem ako výstrahu každému, kto túži po moci a vlastnom prospechu. Je to cesta do pekla, z ktorej už niet návratu. Slovensko je krásne, ale má veľkú jazvu na duši. Vyryli ju tí, ktorým každých pár rokov naletíme na pekné prázdne sľuby, pivko a klobásku. Sú skutočnou hanbou slovenského národa. Žiadny z nich nemá čisté ruky a dobre to vie. Svoju dušu zapredali a s ňou chcú zotročiť aj tie naše. Slovenskí ponovembroví politici, viem, že v skutočnosti nechcete slúžiť národu a štátu. Ste buď bábkami finančných skupín alebo amatérskymi hercami, ktorí túžia po svojich piatich  minútach slávy.  Pýtam sa vás, za akú cenu? Stojí vám to naozaj za zatratenie vlastnej duše? Vy, ktorí sa odvolávate  s takou samozrejmosťou na kresťanské alebo sociálne princípy našej civilizácie, ani trochu sa nehanbíte?  Myslím, že nie. Stratili ste človečinu. To, s čím  ste pôvodne do politiky vstupovali. Nemáte v sebe už ani kúsok sebareflexie. Ste lapení ako mucha v pavúčej sieti. Tým pavúkom je vaše svedomie. A to vás všetkých do jedného zožerie. Amen.

 

Potrebujeme vlastenectvo skutkov

23.07.2016

Na úvod krátka rekapitulácia udalostí posledných mesiacov, ktoré by nás všetkých mali uviesť do stavu maximálnej pohotovosti: január 2016 Istanbul, Turecko – samovražedný atentátnik viac »

Znásilnená Európa

27.01.2016

Biele Európanky sú obetované na oltár multikultúrnej spoločnosti, ktorá používa ako svoju zbraň mladých a agresívnych migrantov. Ak máte pocit, že tento článok nebude poplatný súčasnej viac »

Neúcta k slovenčine

05.01.2016

Rád cestujem po Slovensku. Naša vlasť ma vždy očarí niečím výnimočným. Pri potulkách sa však prirodzene okrem dobrých zjavujú aj nedobré veci. Najviac ma znepokojuje neúcta k nášmu rodnému viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.

Lukáš Machala

Médiá už nie sú strážnym psom demokracie. Stali sa jej pánom. Upravujú naše matrixové životy do podoby, akú nám chcú vnútiť tí, ktorí o nás rozhodujú za oponou. Internet je len ďalšia hra s bábkami a ďalší sociologický prieskum ľudstva. Aj tak však má cenu, aby každý hlas a názor, ktorý si váži sám seba vyletel do éteru a zanechal stopu v čase a priestore.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 73519x
Priemerná čítanosť článkov: 3063x

Autor blogu

Odkazy