Založ si blog

Slovenskí hokejisti – hrdosť a pokora!

Bolo to pred rokom a všetci sme spoločne s našimi hokejistami prežívali silné emócie – boli sme smutní, že to nevyšlo. Aj keď sa Slováci bili statočne, doma sme nemali siahnuť na medailu. Družstvo však bojovalo a malo charakter, aj preto ho celý národ  po zbabranom šampionáte nezatratil a venoval mu zborové „Ďakujeme!“. Ani silní chlapi, akými hokejisti rozhodne sú, sa neubránili dojatiu. „Máme tých najlepších fanúšikov na svete,“ znela dnes už pamätná veta Paľa Demitru, nášho hokejového profesora. Ďakujeme, znie po tieto dni v každom kúsku našej krásnej vlasti. Bez pátosu, spontánne a úprimne. A zároveň znie hrdo a sebavedomo! O tom je šport, dáva ľudí dohromady, spája neznáme osudy v bielo-modro-červenom dave a vytvára z neho jeden organizmus – hokejový národ. Je krásne, ak Vás neznámy človek na ulici pristaví a podá Vám priateľsky ruku, objíme Vás, lebo aj Vy ste „jeho rodina“, ste slovenský hokejový fanúšik. Mám rád ľadový hokej a dlhé roky ho hrávam. Ako brankár viem, aké je nesmierne ťažké chytiť puk letiaci obrovskou rýchlosťou v zlomku sekundy. Aké zložité je padať a vstávať s ťažkým výstrojom nasiaknutým potom, keď už siahate na dno svojich síl a súper do vás búši jednu ranu za druhou. Poznám to, keď hráča trafí letiaci puk na nechránené miesto, a on napriek veľkej bolesti zatne zuby a bojuje ďalej. Keď duní mantinel a ľudské kosti praskajú, no viera vo víťazstvo sa neláme. Ľadový hokej je hra – rýchla, tvrdá, energická a krásna. Slováci ju milujú a rozumejú jej, preto sú aj podľa mojich zahraničných priateľov právom považovaní za jedných z najlepších hokejových fanúšikov na svete. Do roka a do dňa nám ukázali, že ju vedia aj hrať, a to parádne. Družstvo, ktoré v tichosti odletelo so zaprášenými peruťami prilieta na strieborných krídlach. Všetci hráči aj realizačný tím ukázali svoj charakter opäť. Bojovali nielen za česť slovenského hokeja, ale aj za pamiatku svojho priateľa. Ľadový hokej je šport, pre Slovákov je však aj niečím viac. Je to kúsok našej duše, tá nepoškvrnená časť, ktorú nám dnešná doba upírov ešte nevysala z hrude. Slovenské srdcia bijú pre hokej, pretože ten na oplátku dodáva slovenským srdciam zmysel.  Slovenskí hokejisti nám vrátili to, čo nám dlhé roky chýba – hrdosť a pokoru. S hrdosťou a pokorou im za to ďakujem.

 

Potrebujeme vlastenectvo skutkov

23.07.2016

Na úvod krátka rekapitulácia udalostí posledných mesiacov, ktoré by nás všetkých mali uviesť do stavu maximálnej pohotovosti: január 2016 Istanbul, Turecko – samovražedný atentátnik viac »

Znásilnená Európa

27.01.2016

Biele Európanky sú obetované na oltár multikultúrnej spoločnosti, ktorá používa ako svoju zbraň mladých a agresívnych migrantov. Ak máte pocit, že tento článok nebude poplatný súčasnej viac »

Neúcta k slovenčine

05.01.2016

Rád cestujem po Slovensku. Naša vlasť ma vždy očarí niečím výnimočným. Pri potulkách sa však prirodzene okrem dobrých zjavujú aj nedobré veci. Najviac ma znepokojuje neúcta k nášmu rodnému viac »

zeman

Zeman podľa expertov Drahoša v debate prekonal, kritizovali formát

23.01.2018 23:21

Ako hodnotia vystúpenie dvoch českých prezidentských kandidátov experti na politický marketing?

Belgicko, polícia

Belgická polícia postrelila muža s nožom na stanici v Gente

23.01.2018 22:26

Belgicko o deň skôr znížilo stupeň ohrozenia teroristickým útokom.

davos, trump, protest

Vyše tisíc ľudí protestovalo proti účasti Trumpa v Davose

23.01.2018 22:01

Protestujúci niesli v utorok pútače s heslami ako "Trump - nie si vítaný", "Si špina" a "Rozbime WEF".

Euro, peniaze, mince

Nálada spotrebiteľov v eurozóne je najlepšia za 17 rokov

23.01.2018 20:24

Nálada spotrebiteľov v eurozóne sa v januári nečakane zvýšila a je najlepšia za 17 rokov.

Lukáš Machala

Médiá už nie sú strážnym psom demokracie. Stali sa jej pánom. Upravujú naše matrixové životy do podoby, akú nám chcú vnútiť tí, ktorí o nás rozhodujú za oponou. Internet je len ďalšia hra s bábkami a ďalší sociologický prieskum ľudstva. Aj tak však má cenu, aby každý hlas a názor, ktorý si váži sám seba vyletel do éteru a zanechal stopu v čase a priestore.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 69012x
Priemerná čítanosť článkov: 2876x

Autor blogu

Odkazy