Založ si blog

Prokuratúra na zožratie

Demokratická šelma je hladná, treba ju nakŕmiť. Najlepšie svojimi neobľúbenými deťmi. Nie je to až  tak dávno, čo sme v novembrovej hmle trochu naivne, ale úprimne štrngali za lepšie postavenie slovenského národa pod slnkom. Demokracia vstúpila do nášho života a učíme sa s ňou vychádzať v dobrom aj v zlom. Za tých dvadsať rokov už prezliekla toľko šiat, že by sa jej nevyrovnala ani najmárnivejšia zlatokopka. Jedno jej však ostalo, živí sa kanibalizmom. Hľadá si stále nové pochúťky, ale prednosť dáva tým zo svojho rodu. A tak po tom, čo sa nenasýtila v staničnej krčme „U Hulíka“, po diétnom a koaličnou šéfkuchárkou zle pripravenom predkrme á la generálny prokurátor, na rad príde hlavný chod – prokuratúra celá.

Ako ju však uvariť tak, aby sa to nedotklo dobrej povesti koaličnej šéfkuchárky? Jednoducho, obviní demokraciu, že necerí na korpulentnú a ťažkopádnu prokuratúru dostatočne tesáky, a tá len nečinne priberá a nevyvíja sa. Preto je potrebná rituálna zakáľačka za prítomnosti tlieskajúcich koaličných hostí vychýrenej staničnej krčmy a hlasito mľaskajúceho plebsu. Už aby to bolo! Pozrite, koľko masti z nej bude, a koľko šunky, ach…

Bokom neostane ani  krstná mama prokuratúry – ústava. Tá sa s nemým úžasom pozerá, ako z nej robí koaličná šéfkuchárka s jej asistentkou trhací kalendár a namiesto zákona zákonov ju mení na diétny receptár pre bezzubých Slovákov.

Pamätám sa, ako nám asistentka šéfkuchárky pred rokmi prednášala na Právnickej fakulte základy obchodného práva. Nebola veľmi výrečná, ale aspoň mala pôvab a šarm. Myslím, že teoreticky niektoré recepty na fungovanie právneho štátu aj ovláda. Teóriou to však v jej prípade končí. A šarm pre istotu vystriedala za aroganciu moci. Je smutné, koľko kuchárov bez praxe varí, pečie a potom amatérsky predáva verejnosti ťažko stráviteľné kúsky. A to všetko kvôli tomu, že nikdy poriadne neokúsili kuchársku prax! Preto sa vo vládnej kuchyni pripravujú čudesné ingrediencie na novelu zákona o prokuratúre, ktorá vôbec nerešpektuje jej ústavné postavenie. Popiera aj medzinárodne uznávanú neprípustnosť závislosti trestného stíhania od politických koncepcií exekutívy. Pani asistentka koaličnej šéfkuchárky má veľkú chuť na kulinárske zásahy do prokurátorskej kuchyne bez toho, aby ju do nej niekto pozval. Pri svojich vareškových pokusoch by však mala vedieť, že slovenská prokuratúra okrem ochrany záujmov štátu chráni aj práva a zákonom chránené záujmy fyzických a právnických osôb. A teda nie je štátnym zastupiteľstvom, ako sa pani asistentka mylne domnieva. Slovenská ústava nezaradila prokuratúru medzi orgány výkonnej moci a medzi exekutívou a prokuratúrou neexistujú žiadne ústavné väzby. Veľmi štipľavou a horkou príchuťou navrhovanej právnej  úpravy je povinnosť prokurátora zverejňovať svoje právoplatné rozhodnutia na webe. Nad týmto počinom krútia hlavami vo všetkých európskych štátoch, pretože sa ním zasiahne do práv a zákonom chránených záujmov strán a účastníkov konania. Takzvaná verejná kontrola ohrozí ochranu obetí trestných činov, poškodených aj maloletých, a to všetko bez ohľadu na ústavný a medzinárodne uznávaný princíp prezumpcie neviny.

Prokuratúra je na zožratie a podľa apetítu koaličných hostí staničnej krčmy „U Hulíka“, ktorý na hostinu pozvú aj demokraciu,  si pani prokuratúru chcú zrejme vychutnať ako veľkonočnú šunku. Zabúdajú pritom, že po obžerstve nastáva bolenie brucha a nenásytnú  demokraciu nebude mať po zjedení prokuratúry kto prinútiť k diéte. Bude požierať všetky svoje deti ďalej a ďalej, až sa z nej stane „demokratická“ totalita. Rozjarení krčmový hostia nedbajú ani na medzinárodné dohovory, ani na základnú premisu slobodného štátu, v ktorom sa pomer medzi zákonodarnou, výkonnou a súdnou mocou  nemôže narušiť. Inak  o skutočnej deľbe moci nemôže byť ani reč.  Hlavne, že je v krčme dobrá nálada a zo zvyškov obedového menu nasýtia aj hladných  novinárskych psíkov.

Ak bude pri najbližšej krčmovej zábavke znetvorená aj prokuratúra, asi mi bude ľúto tých premrznutých novembrových večerov, kedy sme pomáhali na svet demokracii. Tej  so sklonmi ku kanibalizmu. V takom prípade sme sa mali zrejme venovať zmysluplnejšej činnosti, napríklad študovať literatúru o zdravej výžive a piť pritom mätový čaj proti nachladnutiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Migrácia ako nástroj likvidácie suverénnych národov!

11.11.2019

Alebo o čo ide v Globálnom pakte z Marrakéša? POZOR!!! Tento dokument môže obsahovať informácie, ktoré Vás rozrušia! Nečítajte, pokiaľ nemáte silný žalúdok a pevné nervy! Globálny pakt OSN pre bezpečnú, riadenú a legálnu, po anglicky Global compact for safe, orderly and regular migration) je globálna dohoda v rámci OSN pre medzinárodnú spoluprácu [...]

Potrebujeme vlastenectvo skutkov

23.07.2016

Na úvod krátka rekapitulácia udalostí posledných mesiacov, ktoré by nás všetkých mali uviesť do stavu maximálnej pohotovosti: január 2016 Istanbul, Turecko – samovražedný atentátnik zo Sýrie odpálil nálož na námestí Sultanahmet, bilancia tragédie 10 mŕtvych, 15 zranených, k útoku sa oficiálne prihlásil Daeš január 2016, Štokholm,Švédsko – 15 ročný [...]

Znásilnená Európa

27.01.2016

Biele Európanky sú obetované na oltár multikultúrnej spoločnosti, ktorá používa ako svoju zbraň mladých a agresívnych migrantov. Ak máte pocit, že tento článok nebude poplatný súčasnej pokryteckej dobe a balansuje na hrane tzv. „politickej korektnosti“, nemýlite sa. Aby sme si urobili obraz o pripravovanej a riadenej likvidácii pôvodných európskych národov zo strany [...]

Dmitrij Medvedev

Medvedev: Nápad trestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný, ohrozuje to ľudstvo

06.07.2022 20:32

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu varoval svet pred snahou postaviť Rusko pred tribunál za jeho inváziu na Ukrajine.

Richard Sulík, SaS

OĽaNO hrkútalo, Sulík bol tvrdý, Kollár rezolútny: Túto psychiatriu treba už ukončiť

06.07.2022 19:05

OĽaNO prišlo so zmierlivým tónom, SaS s ultimátom. Čo na to zvyšní koaliční partneri? Kollár poslal odkaz obom stranám.

rocco morabito interpol ndrangheta

Brazília vydala do Talianska významného bossa kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

06.07.2022 17:32

Podľa vyšetrovateľov bol Rocco Morabito od 90. rokov jedným z hlavných organizátorov nelegálneho obchodu s kokaínom medzi Latinskou Amerikou a Talianskom.

Jozef Viskupič

Viskupič sa opäť uchádza o post trnavského župana, má podporu politických strán

06.07.2022 16:44

Pri hodnotení aktuálneho volebného obdobia Viskupič spomenul piešťanské letisko, ktoré podľa neho terajšie vedenie zobralo hrobárovi z lopaty.

Lukáš Machala

Médiá už nie sú strážnym psom demokracie. Stali sa jej pánom. Upravujú naše matrixové životy do podoby, akú nám chcú vnútiť tí, ktorí o nás rozhodujú za oponou. Internet je len ďalšia hra s bábkami a ďalší sociologický prieskum ľudstva. Aj tak však má cenu, aby každý hlas a názor, ktorý si váži sám seba vyletel do éteru a zanechal stopu v čase a priestore.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 100181x
Priemerná čítanosť článkov: 4007x

Autor blogu

Odkazy